Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Dufour 470 |
| Year | 2024 |
| Check-in | Saturday |
| Length | 14.85 m |
| Beam | 4.74 m |
| Draft | 2.25 m |
| Engine | 60 hp |
| Cabins | 4 |
| Berths | 8 | Head/Shower | 2 |
220V shore connection
Cabin fan
Compass
Depth gauge
Electric windlass
Freezer
Generator
Grill
Inflatable boat
Service batteries
Speed meter
Stove
VHF radio
Water heater (boiler)
Wind station
Air condition
Auto pilot
Bimini
GPS / Plotter in the Cockpit
Electric winch
Inverter
Radio, CD, AUX and USB
Refrigerator
Sprayhood
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 7.000,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |