| Boat Type | Catamaran |
| Model | Bali 4.6 |
| Year | 2023 |
| Mainsail type | full batten |
| Genoa type | furling/roll |
| Steering type | Steering Wheel |
| Check-in | Saturday |
| Length | 14.28 m |
| Beam | 7.66 m |
| Draft | 1.22 m |
| Engine | 2 x 57 hp |
| Cabins | 5 + 1 |
| Berths | 10 + 1 | Head/Shower | 4 |
Cockpit table
Cockpit/stern, outside shower
Davit
Electric anchor windlass
Grill (Barbecue)
Swimming ladder
FUSION sound system
Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery)
Microwave
Oven
Stove
Electric fans in cabins
Electric toilet
AIS
Autopilot
GPS chart plotter
Wind/speed/depth instruments
Electric main sail winch
Lazy bag
Lazy jacks
110V socket
Air condition
Battery charger
Generator
Inverter
Solar panels
Watermaker - desalinator
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 8.000,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |