Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Cobra 41 |
| Year | 2016 |
| Mainsail type | furling/roll |
| Genoa type | furling/roll |
| Steering type | 2 Steering Wheels |
| Check-in | Saturday |
| Length | 12.30 m |
| Beam | 3.95 m |
| Draft | 2.35 m |
| Engine | 1 x 29 hp |
| Cabins | 4 |
| Berths | 8 + 2 | Head/Shower | 2 |
Bilge pump - mechanic
Bimini top
Cockpit table
Cockpit/stern, outside shower
Dinghy
Electric anchor windlass
Sprayhood
Radio CD player + USB
Hot water
Refrigerator
Autopilot
Bow thruster
Echosounder/Depthsounder
GPS chart plotter - cockpit
Navigation (Nautical) charts and nautical guide
Life belts (Safety harness)
Liferaft
VHF radio
Battery charger
Bilge pump - Electric
Heating
Shore connection 220 V
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 1.500,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |