Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Dufour 390 |
| Year | 2019 |
| Mainsail type | full batten |
| Check-in | Saturday |
| Length | 11.94 m |
| Beam | 3.99 m |
| Draft | 1.95 m |
| Engine | 1 x 40 hp |
| Cabins | 3 |
| Berths | 6 | Head/Shower | 2 |
Cockpit cushions
Anchor
Anchor with chain
Bathing platform
Gangway
Grill (Barbecue)
Teak cockpit
Tender
Radio
Underwater Light
Freezer
Freshwater treatment plant
Refrigerator
Sink
Electric toilet
GPS chart plotter - cockpit
108% genoa
Electric winch
Battery charger
Inverter
Service batteries
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 3.500,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |