| Boat Type | Catamaran |
| Model | Dufour 48 Catamaran |
| Year | 2021 |
| Check-in | Saturday |
| Length | 14.70 m |
| Beam | 8.00 m |
| Draft | 1.30 m |
| Engine | 2 x 50 hp |
| Cabins | 4 + 2 |
| Berths | 8 | Head/Shower | 4 |
Cockpit/stern, outside shower
Dinghy
iPod docking system
Radio
TV
Wi-Fi Internet
Electric toilet
Air condition
Generator
Watermaker - desalinator
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 0,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |