| Boat Type | Catamaran |
| Model | Fountaine Pajot FP 41 Quatuor 4 |
| Year | 2026 |
| Mainsail type | full batten |
| Genoa type | furling/roll |
| Steering type | Steering Wheel |
| Check-in | Saturday |
| Length | 12.10 m |
| Beam | 6.92 m |
| Draft | 1.34 m |
| Engine | 2 x 40 hp |
| Cabins | 3 + 2 |
| Berths | 6 | Head/Shower | 3 |
Sun deck cushions
Bathing platform
Bimini top
Cockpit fridge
Cockpit table
Cockpit/stern, outside shower
Davit
Dinghy with outboard engine
Electric anchor windlass
Flybridge
Grill (Barbecue)
Fusion radio
Indoor speakers
Outside speakers
TV
Underwater Light
Freezer
Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery)
Oven
Refrigerator
Stove
Convetible table in salon
Electric toilet
GPS chart plotter - cockpit
Helm station
Wind/speed/depth instruments
Black Water Tank
VHF radio
Electric winch
Lazy bag
Lazy jacks
110V socket
Air condition
Generator
Inverter
Shore power connection
Solar panels
USB socket
Watermaker - desalinator
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 5.500,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |