Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Jeanneau 65 |
| Year | 2023 |
| Mainsail type | furling/roll |
| Genoa type | furling/roll |
| Steering type | 2 Steering Wheels |
| Check-in | Saturday |
| Length | 19.47 m |
| Beam | 5.40 m |
| Draft | 2.20 m |
| Engine | 1 x 175 hp |
| Cabins | 6 |
| Berths | 12 | Head/Shower | 5 |
Bedlinen and towels
Blankets
Cockpit cushions
Bathing platform
Bilge pump - mechanic
Bimini top
Cockpit table
Cockpit/stern, outside shower
Dinghy
Electric anchor windlass
Sprayhood
Stern platform
Swimming ladder
Teak cockpit
Outside speakers
Radio CD mp3 player + USB, Bluetooth
Hot water
Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery)
Refrigerator
Electric toilet
LED lights
Autopilot
Bow thruster
GPS
GPS chart plotter
Stern thruster
Wind/speed/depth instruments
Windex
EPIRB-Distress radio beacons
Liferaft
Self inflating life vest
VHF radio
Electric winch
Air condition
Bilge pump - Electric
Generator
Inverter
Plug 220V, 12 V
Solar panels
USB socket
Watermaker - desalinator
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 5.000,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |