Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Oceanis 35.1 |
| Year | 2021 |
| Check-in | Saturday |
| Length | 10.45 m |
| Beam | 3.72 m |
| Draft | 1.85 m |
| Engine | 30 HP |
| Cabins | 3 |
| Berths | 8 | Head/Shower | 1 |
Boiler + Filter for Intern. Coffee
Bosuns chair
Cockpit shower
Cutlery
Distress Flares
Electr. windlass
Fire extinguishers
First aid kit
Inflatable life vests
Inverter 12 /220 V
Life jackets
Liferaft
Moka - Coffee machine
Oven
Shore power connector
Spare Anchor
Spare tiller
Stereo
VHF
Warm water
Wind instruments
Autopilot
Bimini
Bow thruster
GPS+ChartPlotter
Cockpit cushions
Cockpit speakers
Dinghy
Electric toilets
Sprayhood
Teak cockpit
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 2.500,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |