Barca a vela description
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Elan 344 Impression |
| Year | 2006 |
| Check-in | Saturday |
| Length | 11.40 m |
| Beam | 3.60 m |
| Draft | 1.90 m |
| Engine | 19 hp |
| Cabins | 3 |
| Berths | 7 | Head/Shower | 1 |
Batteries
Compass
Deckshower
Echo sounder
Electric wind stat.
Electric windlass
Furling Genoa
Hot water
Log/Speed
Speed log
VHF radio
Windex
Autopilot
Bimini top
GPS
Plotter inside
Tender
Main sail with Lazy bag
Radio Aux or USB
Radio with CD
Refrigerator
Sprayhood
| 50% downpayment on reservation |
| 50% balance payment 30 days prior departure |
| Deposit | € 1.500,00 |
| CHECK IN: Saturday h. 17:00 |
| CHECK OUT: Saturday h. 09:00 |